DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

LTRK aicina uzņēmējus iesūtīt jautājumus par sankcijām

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uzņēmējus elektroniski iesūtīt jautājumus par sankcijām un to piemērošanas kārtību, lai sadarbībā ar Ārlietu ministriju izdiskutētu un sagatavotu atbildes.

LTRK ir vienojusies ar Ārlietu ministrijas atbildīgajiem ekspertiem izstrādāt biežāk uzdoto jautājumu apkopojumu, lai sekmētu uzņēmēju informētību par sankciju sistēmas svarīgākajiem aspektiem, kā arī nodrošinātu tās pilnvērtīgu ieviešanu Latvijā. “Sankciju sistēmas ieviešana ir ļoti nozīmīga, lai īstenotu Moneyval rekomendāciju realizēšanu, tādēļ aktīvi sadarbojamies ar visām atbildīgajām valsts iestādēm, lai sasniegtu mērķus, vienlaikus aicinot arī uzņēmējus būt aktīviem,” saka LTRK valdes locekle un politikas daļas vadītāja Katrīna Zariņa.

Aicinām uzņēmējus iesūtīt savus jautājumus uz lobijs@chamber.lv līdz 5. jūnijam, lai jau nākamajā LTRK Nacionālās stratēģijas padomes sēdē apkopotu visu informāciju un veiktu sagatavošanās darbus.

LTRK jau iepriekš vairākkārt informēja, ka no 2019.gada 1.maija atsevišķiem sankciju likuma subjektiem ir jābūt ieviestai iekšējās kontroles sistēmai, turklāt sankciju ievērošana jāīsteno jebkurai fiziskai un juridiskai personai. Sankciju sistēmas ietvaros jau līdz šim apkopoti jautājumi, kuri raisījuši uzņēmēju interesi, lai sniegtu kompetento iestāžu atbildes. Tā, piemēram, uzņēmēji vēlējās noskaidrot cik bieži jāpārbauda sadarbības partneri, kādas darījumu summas uzskatāmas par tādām, no kurām jāveic sadarbības partnera pārbaude, cik padziļināta patiesā labuma guvēju pārbaude jāveic, izvērtējot sadarbības partneri, kā arī, kādā veidā ieviešama iekšējās kontroles sistēma uzņēmumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU