DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Ziemeļgaujas piedzīvojuma otrajā pasākumā iepazīs parkveida pļavas un palīdzēs dižkokiem

Dabas aizsardzības pārvalde cikla “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” ietvaros aicina jau uz otro pasākumu, kas notiks 1. jūnijā un tā laikā dabas draugi varēs iepazīt parkveida pļavas un palīdzēt atbrīvot dižkokus no apauguma.

Zinošu dabas gidu pavadībā varēs doties pārgājienā pa aizsargājamo ainavu apvidu Ziemeļgauja, iepazīstot parkveida pļavas, apskatot dižkokus un vecupes. Pasākuma laikā Valkas novada Zvārtavas pagastā ieplānots veikt labos darbus dabai un piedalīties parkveida pļavu atjaunošanā un lielo koku atbrīvošanā no apauguma.

Pasākumu cikls “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” piecu pasākumu sērijā aicina  gan izzināt aizsargājamo ainavu apvidu “Ziemeļgauja” un tajā vērtīgos dabas objektus, gan arī līdzdarboties dabas vērtību saglabāšanas darbos, tādējādi gūstot pieredzi un vērtīgas zināšanas.

“Mēs esam pieraduši no dabas ņemt, dabu iepazīt un apbrīnot, dabā atpūsties. Bet mēs varam dabai arī palīdzēt. Tādēļ organizējam pasākumu ciklu aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja”. Katrā no tikšanās reizēm tuvāk iepazīsim kādu no Ziemeļgaujas aizsargājamo biotopu veidiem, atpūtu apvienojot ar praktisku darbošanos konkrētajā biotopā,” stāsta Pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vecākā valsts vides inspektore Rūta Zepa.

Praktiska informācija:

Pasākumu cikla “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” turpinājumā jūlija beigās Apes novada Virešu pagastā plānots brauciens ar laivām pa Gauju no Tirziņas ietekas līdz Virešu tiltam.Septembrī pasākums būs veltīts iekšzemes, savukārt novembrī notiks Lašu nārsta vērošanas pārgājiens gar Vecpalsas  upi.

Sīkāka informācija būs pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē www.daba.gov.lv. Pasākumu ciklu “Piedzīvojums Ziemeļgaujā” Dabas aizsardzības pārvalde organizē sadarbībā ar Valkas un Apes novadu pašvaldībām.

Aizsargājamo ainavu apvidus "Ziemeļgauja" ietver teritoriju gar Gaujas upi apmēram 140 km garumā no Apes novada līdz pat Valmierai. Ziemeļgaujas ielejai raksturīga ļoti liela ainavas dažādība ar ievērojamu biotopu un sugu daudzveidību, šī ir unikāla teritorija gar Gauju. Šeit Gauja ir dabiska un neregulēta, ar plašu vecupju sistēmu, botāniski vērtīgām pļavām, veciem jauktiem un lapkoku mežiem. Visā šajā teritorijā sastopami unikāli, mazpārveidoti, vietām vēl arvien tradicionāli un ekstensīvi apsaimniekoti biotopi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU