DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Sākas Baltijas jūras reģiona NVO forums

No 9. līdz 11. maijam Rīgā norisinās 17. Baltijas jūras reģiona NVO forums, kurā 3 dienu garumā vienkopus satiksies eksperti un aktīvisti no 11 Baltijas jūras reģiona valstīm, lai diskutētu par Baltijas jūras reģionam būtiskiem jautājumiem.

Foruma programmā ir ietvertas diskusijas un darbnīcas par pilsonisko līdzdalību un sektoru savstarpējo sadarbību globālā, Eiropas, nacionālā, lokālā un individuālā līmenī, vienlaikus skatot jautājumus no nevalstiskā, publiskā, biznesa un mediju skata punkta.

Foruma pirmajā dienā Atvērtās pārvaldības partnerības eksperts Pīters Varga (Peter Varga), Rīgas Apkaimju alianses pārstāve Alija Turlaja un Gdaņskas mēra biroja pārstāvis Kristofers Garski (Krzysztof Garski) prezentēs jaunākās tendences par iedzīvotāju mobilizāciju.

Lai parādītu, kā veiksmīgi un interaktīvi iesaistīt iedzīvotājus diskusijās, kā īstenot dialogu starp dažādiem sektoriem dažādos līmeņos, foruma otrajā dienā darba grupās savā pieredzē dalīsies Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS, Latvijas Lauku forums, Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Latvijas platforma attīstības sadarbībai LAPAS, Zaļā brīvība un citi. Forumu pārstāvēs biznesa sektora pārstāvji - Linda Sedlere, SCHWENK Latvija un Krista Griķe, KSA Latvija, kas aktualizēs jautājumu par ilgtspējīgu attīstību starp NVO un privāto sektoru.

Savukārt, foruma trešajā dienā vairāku starptautisku līmeņu jumta organizāciju pārstāvji un Latvijas organizāciju pārstāvji paneļdiskusijā dalīsies savā pieredzē par to, kā mobilizēt cilvēkus pilsoniskām aktivitātēm, kā jēgpilni un atklāti iesaistīt sabiedrību lēmumu pieņemšanā, kā pilsoniskajai sabiedrībai un pārvaldei sadarboties. Diskusijas paneli pārstāvēs Vladimirs Sestovičs (Vladimir Sestovic), Eiropas pilsoniskais forums, Rares Craints (Rares Craint), ECYC , Nadija Nikela (Nadja Nickel), Demokrātiskā biedrība, Vācija, Agnese Dāvidsone, PhD, docente, pētniece un komunikācijas, mediju un vadības studiju vadītāja Vidzemes Augstskola (ViA), Madara Ūlande, Pilsoniskās sabiedrības un sociālās uzņēmējdarbības asociācija, Sergejs Muravjovas (Sergejus Muravjovas), Transparency International Lietuva.

Forums norisināsies Latvijas prezidentūras Baltijas jūras reģiona valstu padomē laikā. Prezidentūras prioritātes ir ilgstpēja, identitāte un drošība, tādēļ par šī gada foruma fokusu ir izraudzīti tieši šie trīs vadmotīvi, kurus caurvij ideja par pilsoniskās sabiedrības pienesumu valstisku un globālu mērķu sasniegšanā un iedzīvotāju lomu pozitīvu pārmaiņu un sociālo inovāciju ieviešanā.

Baltijas jūras reģiona NVO foruma organizēšanu un darba koordināciju ir uzņēmusies biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”, kas ir Baltijas jūras reģiona NVO tīkla nacionālais pārstāvis, sadarbībā ar  Latvijas Platforma attīstības sadarbībai “LAPAS”.

Pasākumos piedalīsies Baltijas jūras reģiona valstu pārstāvji no Dānijas, Vācijas, Islandes, Polijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Pasākumi norisināsies dažādās norises vietās Rīgā, tāpēc aicinām sekot līdzi pasākuma kalendāram, lektoriem un darba grupām šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU