DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. aprīlī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

J.Pūce no Nīcas domes vadītāja pieprasa paskaidrojumus par atkārtotu tiesas spriedumu nepildīšanu

Rīga, 2019.gada 15. aprīlis – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasījis Nīcas novada domes priekšsēdētājam Agrim Petermanim sniegt paskaidrojumus par Administratīvās rajona tiesas 2017. gada 21. jūnija un 2018. gada 12.jūnija lēmumu nepildīšanu.

Administratīvā rajona tiesa 2017.gada 21.jūnijā lēma, ka Nīcas novada domei ir pienākums pildīt pašas novada domes pieņemto 2014.gada 13.janvāra lēmumu, proti, novērst nelikumīgu būvniecību īpašumā “Virsāji”, kas atrodas Nīcas pagastā. Saskaņā ar tiesas lēmumu domei uzliktais pienākums bija jāizpilda līdz 2017.gada 21.augustam. Taču tas netika darīts un 2018.gada 26.janvārī tiesa pieņēma lēmumu uzlikt naudas sodu domes priekšsēdētājam A. Petermanim par tiesas lēmuma nepildīšanu.

2018.gada 12.jūnijā tiesa atkārtoti lēma, ka Nīcas novada dome nav izpildījusi 2017.gada 21.jūnija tiesas lēmumu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 2018.gada 11.jūlijā pieprasīja Nīcas novada domei sniegt paskaidrojumus par tiesas lēmumu nepildīšanu. Nīcas novada dome atbildi nesniedza un ministrija atkārtoti vērsās pie domes.

Tā kā Nīcas novada dome un domes priekšsēdētājs atbildi nebija sniedzis, ministrs J. Pūce  2019.gada 9.februārī lūdza nekavējoties sniegt atbildi uz pieprasīto informāciju. Arī uz šo vēstuli atbilde joprojām ministrijā nav saņemta.

Līdz ar to J. Pūce Nīcas novada domes priekšsēdētājam A. Petermanim ir pieprasījis rakstiskus paskaidrojumus, pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” 93.panta otro daļu, kas nosaka, ka domes priekšsēdētājam rakstveida paskaidrojumi jāiesniedz ministram septiņu dienu laikā. Pēc šo paskaidrojumu saņemšanas ministrs lems par tālāku rīcību.

Atbilstoši likuma “Par pašvaldībām” 62.panta 3.punktam domes priekšsēdētājs bez īpaša pilnvarojuma pārstāv domi tiesā. Minētais regulējums uzliek domes priekšsēdētājam pienākumu nodrošināt visu nepieciešamo procesuālo darbību veikšanu domes kā lietas dalībnieces vārdā, tai skaitā pienākumu izpildīt tiesas lēmumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU