DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. aprīlī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents uzsver nepieciešamību izpildīt Satversmes tiesas lemto

“Tiesiskā valstī Satversmes tiesas spriedumi ir pienācīgi jāizpilda. Jebkura vilcināšanās ar Satversmes tiesas sprieduma izpildi vājina iedzīvotāju uzticēšanos tiesiskumam un valstij,” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, trešdien, 2019. gada 3.aprīlī, apmeklējot Satversmes tiesu un tiekoties ar Satversmes tiesas tiesnešiem.

Satversmes tiesas tiesneši sarunā ar Valsts prezidentu aktualizēja ar Satversmes tiesas spriedumu izpildi saistītās problēmas un nepieciešamību tās risināt. Raimonds Vējonis un Satversmes tiesas tiesneši bija vienisprātis, ka nav pieļaujama Satversmes tiesas spriedumu izpildes novilcināšana, sasteigta vai formāla tiesas lemtā izpilde.   

Tāpat tikšanās laikā Valsts prezidents ar Satversmes tiesas tiesnešiem pārrunāja jaunākās Satversmes tiesas atziņas par labu likumdošanu. “Likumdevējam ir jāņem vērā Satversmes tiesas lemtais un atbilstoši tam jāpilnveido savs darbs. Sabiedrībai ir tiesības sagaidīt pārdomātus un pienācīgi izstrādātus likumus,” uzsvēra Valsts prezidents. Amatpersonas bija vienisprātis, ka likumdošanas procesā nedrīkst ignorēt atbildīgo ministriju, tiesībsarga vai Saeimas Juridiskā biroja izteiktās bažas par likumprojektu iespējamām pretrunām ar Satversmi, Eiropas tiesībām vai Latvijas starptautiskajām saistībām. Iespējamās pretrunas jānovērš likumdošanas procesā, negaidot Valsts prezidenta veto vai tiesvedību Satversmes tiesā.

Satversmes tiesas tiesneši informēja Valsts prezidentu par Satversmes tiesas darba aktualitātēm un iecerētajiem pilnveidojumiem tiesas darbā. “Satversmes tiesa ir paraugs Satversmes vērtību nostiprināšanā sabiedrībā un sekmīgā darba organizācijā. Valsts vienmēr ir stiprinājusi Satversmes tiesas kapacitāti, un jāmeklē iespējas to turpināt darīt arī nākotnē,” atzina Raimonds Vējonis.

Ikgadējās Valsts prezidenta vizītes Satversmes tiesā un tikšanās ar Satversmes tiesas tiesnešiem mērķis ir veidot tiešu dialogu starp Satversmes tiesu un Valsts prezidentu un apzināt aktuālās attīstības tendences tiesiskuma jomā.    

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU