DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. martā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

2019. gada 1. aprīlī notiks stāstnieku konkursa “Anekdošu virpulis” fināls

Pirmdien, 2019. gada 1. aprīlī plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrībā, Merķeļa ielā 13, Līgo zālē notiks stāstnieku konkursa Anekdošu virpulis 2019 fināls.

Šogad finālā pulcēsies trīsdesmit trīs labākie stāstnieki no visas Latvijas. Tiesības piedalīties finālā viņi ir izcīnījuši bērnu un jauniešu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” novadu konkursu pusfinālos Priekuļos, Kuldīgā, Lielvārdē, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā.

Pasākuma mērķis ir tradicionālās stāstīšanas individuālo prasmju un iemaņu apgūšana, pārmantošana un attīstība dialogā ar tradīciju.

Konkursu vērtēs sabiedrībā labi pazīstami eksperti, kuru pašu devums stāstniecības tradīciju apzināšanā un pārmantošanā ir nozīmīgs Latvijas kultūras kopainā: Baiba Krogzeme-Mosgorda un Guntis Pakalns no LU LFMI Latviešu folkloras krātuves, Iveta un Vidvuds Medeņi no Latvijas radio, Aldis Pūtelis no Tehniskās jaunrades centra “Annas 2” un Andrejs Svilāns no Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī.

Klausītājiem būs iespējams ne tikai veselīgi izsmieties, bet arī iepazīties ar mūsdienu bērnu un jauniešu aktuālo mutvārdu anekdošu repertuāru, tā tematiku, aktualitātēm un stāstīšanas tradīcijām.

Konkursu rīko Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”. Konkursu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA „A.M.L.” izstāžu komplekss „Rāmava”, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī, izdevniecības “Annele” un “Liels un Mazs” un SIA Rīgas piensaimnieks.

Ieeja pasākumā bez maksas!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU