DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. martā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija varēs sākt sarunas ar Gērnsiju par valstspiederīgo sociālo nodrošinājumu

Ārlietu ministrija ir saņēmusi apliecinājumu, ka Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste (AK) izsniegusi Gērnsijai pilnvarojumu noslēgt līgumu sociālās drošības jomā ar Latviju. Šis pilnvarojums bija galvenais nosacījums, lai Latvija un Gērnsija varētu sākt sarunas par šādu līgumu, kas ir nepieciešams sociālo tiesību, tostarp tiesību uz pensiju un citiem sociālās drošības pasākumiem, nodrošināšanai Gērnsijā strādājošajiem Latvijas valstspiederīgajiem. Atbildīgā institūcija Latvijā par līguma sarunu organizēšanu ir Labklājības ministrija. Līguma noslēgšana būs iespējama, pateicoties ilgstošam un mērķtiecīgam Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē darbam.

Gērnsija ir pašpārvaldoša teritorija AK Kroņa pakļautībā (Crown dependency) ar tiešu pakļautību Viņas Majestātei karalienei Elizabetei II. Gērnsijā ir ap 60 000 iedzīvotāju un latvieši, kuru skaits uz salas ir ap 1000, ir viena no lielākajām ārvalstnieku kopienām Gērnsijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU