DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. martā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Par izmaiņām ārlietu ministra birojā

No 2019. gada 15. marta par ārlietu ministra Edgara Rinkēviča padomnieku ekonomikas un enerģētikas politikas jautājumos ir iecelts Vilnis Ķirsis, bet par ārštata padomnieku starptautiskās zinātniskās sadarbības jautājumos – Toms Torims. 

V. Ķirša darba pienākumos ietilps sadarbības nodrošināšana ar uzņēmēju organizācijām ārējo ekonomisko interešu koordinācijas jautājumos, enerģētikas politikas un ar enerģētisko drošību saistītu jautājumu analīze un ārlietu ministra viedokļa pārstāvēšana starpinstitūciju sanāksmēs un darba grupās par ārējo ekonomisko interešu veicināšanu un enerģētikas politiku.

Savukārt T. Torima darba pienākumi paredz pārstāvēt Latviju un tās intereses Eiropas kodolpētniecības organizācijā (CERN), vest sarunas un veicināt Latvijas pievienošanos CERN asociētās dalībvalsts statusā, uzturēt atgriezenisko saiti un informācijas apmaiņu starp Latviju un CERN un konsultēt ārlietu ministru starptautiskās zinātniskās sadarbības jautājumos.

Vilnis Ķirsis dzimis 1980. gadā un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē ir ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā. No 2017. gada 22. jūnija ir Rīgas domes deputāts. Pirms tam vairākkārt pildījis Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus. Pildot Saeimas deputāta amatu (2013 – 2017), V. Ķirsis strādājis Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības, Pieprasījumu un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijās.

Toms Torims dzimis 1976. gadā un Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ir ieguvis inženierzinātņu doktora grādu. T. Torims ir RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors, CERN zinātniskais līdzstrādnieks un RTU Mašīnzinību transporta un aeronautikas fakultātes Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras profesors, kā pilda RTU rektora padomnieka pienākumus. Pirms tam pildījis arī izglītības un zinātnes ministra padomnieka amata pienākumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU