DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. martā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Personai piespriež reālu brīvības atņemšanu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un par grāmatvedības dokumentu viltošanu

2019. gada marta sākumā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa vienu personu atzina par vainīgu un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un vienu mēnesi par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, nodarot zaudējumu valstij lielā apmērā, un par uzņēmējsabiedrībai likumos noteikto grāmatvedības dokumentu viltošanu. Noziedzīgās darbības tika veiktas 2009. gadā.

Saskaņā ar Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras uzturēto apsūdzību, persona, būdams uzņēmuma amatpersona, kas nodrošināja uzņēmuma saimnieciski – finansiālo darbību, iesniedza deklarācijas par kārtējiem nodokļu maksājumiem valsts budžetā, bet likumā noteiktajā termiņā un pilnā apmērā aprēķinātās nodokļu summas nenomaksāja, kā rezultātā  izvairījās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij 137 115 EUR apmērā.

Turklāt apsūdzētais viltoja  uzņēmējsabiedrībai  likumos noteiktos  grāmatvedības dokumentu, piemēram, izgatavoja aizdevuma līgumu par aizņēmuma izsniegšanu  un veica nepamatotas naudas līdzekļu izmaksu no uzņēmuma kases.

Persona sodīta ar reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un vienu mēnesi, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz diviem gadiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU