DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. martā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tiesu izpildītāju dienās ievērojami pieaug parādnieku aktivitāte

Šogad 6. un 7. martā notikušajās Tiesu izpildītāju dienās ievērojami palielinājās parādnieku aktivitāte un interese saņemt kosultācijas par parādnieku tiesībām un pienākumiem. Tostarp lielākā iedzīvotāju aktivitāte bija novērojama Rīgā un Zemgalē.

“Apkopotie rezultāti liecina, ka vislielāko interesi šogad Tiesu izpildītāju dienu laikā iedzīvotāji izrādīja par parādnieku tiesībām un pienākumiem, par naudas līdzekļu piedziņu kredītiestādēs un saglabājamo līdzekļu apmēru, par summām, uz kurām vērst piedziņu, kā arī piedzinēja tiesībām un pienākumiem. Salīdzinoši mazāku interesi raisīja faktu fiksēšana saskarsmes lietās, piedziņas jautājumi uz mantotu nekustamo īpašumu, par e-izsolēm un citiem parādu piedziņas jautājumiem,” norāda Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.

Šogad salīdzinoši lielāka ineterese nekā citus gadus no iedzīvotāju puses bija arī par  galvojuma līgumiem. Piemēram, gadījumos, ja kredītu bankā ir ņēmis viens ģimenes loceklis, bet kāds cits ģimenes loceklis ir kļuvis par viņa galvotāju. Situācijas dzīvē attīstās dažādi, gadās sastrīdēties, laulātie mēdz izšķirties, un galvotājus interesēja viņu atbildība situācijā, kad galvenais kredīta ņēmējs nespēj vai nepilda savas saistības pret banku. Latvijā līgumi galvenokārt ir noformēti tā, ka galvotājs atbild par kredītu tāpat kā pats kredīta ņēmējs. Līdz ar to, ja kredīta ņēmējs nepilda saistības, tad par atbildētājiem lietā kļūst abi divi – gan kredīta ņēmējs, gan galvotājs.

Interesanti, ka arvien lielāka daļa iedzīvotāju priekšroku dod telefonkonsultācijām (61%), savukārt klātienē uz konsultācijām šogad ieradās tikai 39% interesentu.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome aicina iedzīvotājus arī ikdienā nebaidīties vērsties pie tiesu izpildītājiem uzreiz pēc pirmā tiesu izpildītāja aicinājuma, jo tas var palīdzēt gan izvairīties nākotnē no dažādiem pārpratumiem parāda piedziņas procesā, gan arī ātrāk atrisināt ieilgušo parāda problēmu.

Tiesu izpildītāju dienas ir Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes 2016. gadā aizsākta iniciatīva. To mērķis ir dot iespēju cilvēkiem bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas, kā arī uzzināt vairāk par tiesu izpildītāju darbu Latvijā. Tiesu izpildītāju dienas šogad notika 6. un 7. martā, kad iedzīvotājiem visā Latvijā bija iespējams pieteikties bezmaksas juridiskajām konsultācijām par parādnieka un piedzinēja tiesībām un pienākumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU