DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. martā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
2
2

Saeimā diskutēs par dalītā īpašuma izbeigšanas problemātiku

Saeimā pirmdien, 11.martā, norisināsies diskusija “Dalītā īpašuma izbeigšanas problemātika”, kurā plānots pārrunāt dalītā īpašuma problēmjautājumus un iespējamos tā izbeigšanas risinājumus. 

Diskusiju organizē Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, un to atklās komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs un Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina. 

“Dalītā īpašuma problēma Latvijā pastāv jau vairāk nekā 25 gadus, un jāatzīst, ka līdz šim likumos veiktie grozījumi piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību noregulēšanai problemātiku pēc būtības nerisina – neveicina zemes un ēkas vienotības principa īstenošanu. Tādēļ ir nepieciešams risinājums, kas ļautu izbeigt dalīto īpašumu, izveidojot vienotu nekustamo īpašumu. Risinājumam turklāt jābūt maksimāli pieņemamam visām dalītā īpašuma attiecībās iesaistītajām pusēm – gan zemes, gan arī ēku īpašniekiem,” pirms diskusijas pauž S.Dolgopolovs. 

Diskusijā plānots apspriest Saeimā konceptuāli atbalstīto Piespiedu dalīta īpašuma daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumprojektu, kas paredz iespēju dzīvojamās mājas īpašniekiem atpirkt tiem nepieciešamo zemi no zemes īpašniekiem, kā arī runāt par piedāvāto zemes domājamo daļu izpirkšanas procesu, tostarp iniciatīvu, ka zemi zem mājas no zemes īpašnieka atpērk valsts vai pašvaldība. 

Pasākumā aicināti piedalīties valsts iestāžu, kā arī dzīvokļu un zemes īpašniekus pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi jomas eksperti un speciālisti. 

Interesenti diskusijai varēs sekot līdzi tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.   

Diskusija “Dalītā īpašuma izbeigšanas problemātika” pirmdien, 11.martā, norisināsies Saeimas Baltiešu zālē Jēkaba ielā 6/8, un tā sāksies pulksten 10.00. Pasākumu vadīs Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāts Viktors Valainis. 

Diskusijas programma 

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU