DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. martā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

EP vēlēšanām pirmajā dienā iesniedz divus kandidātu sarakstus

Pirmajā kandidātu sarakstu pieņemšanas dienā Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniegti divi deputātu kandidātu saraksti. Savus kandidātu sarakstus 25. maijā gaidāmajām vēlēšanām iesniegusi politisko partiju apvienība “Attīstībai/Par!” un partija “Progresīvie”.

Abos kandidātu sarakstos pieteikts maksimāli iespējamais kandidātu skaits – 16 kandidātu jeb divas reizes vairāk nekā no Latvijas Eiropas Parlamentā ievēlējamais deputātu skaits.

Vidējais līdz šim pieteikto kandidātu vecums ir 43,3 gadi. Jaunākajam kandidātam ir 26 gadi, bet vecākajam – 67 gadi. Visiem kandidātiem ir augstākā izglītība.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana šā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām turpināsies līdz 21. martam. Līdz šim piekļuvi CVK kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammai pieprasījušas vienpadsmit partijas un partiju apvienības. Salīdzinājumam – 2014. gada EP vēlēšanās piedalījās 14 partijas un partiju apvienības, vēlēšanām tika reģistrēti 170 deputātu kandidātu.

Ar vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem, statistiku iespējams iepazīties CVK EP vēlēšanu vietnē https://epv2019.cvk.lv.  No 20. maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

Iesniegt kandidātu sarakstus EP vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Tiesības kandidēt EP vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

Uzziņai

Kandidātu sarakstu iesniegšanu līdz šodienai pieteikušas:

15. martā pl.14.00 – Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

18. martā pl.10.00 – Jaunā VIENOTĪBA

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU