DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. februārī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Apbalvoti labākie darba vidē balstītu mācību un mācību prakšu uzņēmumi

26.februārī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā norisinājās Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) organizēta balvu pasniegšanas ceremonija „Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kas veltīta labāko darba vidē balstītu (DVB) mācību un mācību prakšu uzņēmumu godināšanai.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: "Rezultāti, ko esam sasnieguši šī projekta ietvaros tikai divu gadu laikā, lieliski apliecina, ka mūsu darba devēji plāno un rīkojas ilgtermiņā, un tieši tādi uzņēmumi ir visvērtīgākais stabilas un veiksmīgas tautsaimniecības pamats. Profesionālā izglītība Latvijā nu jau konkurē ar Eiropas līmeņa izglītības iestādēm, un ieviestās darba vidē balstītās (DVB) mācības mūsu darba devējiem dod iespēju laikus sagatavot un atlasīt labākos speciālistus un uzticamākos darbiniekus. Esam gandarīti, ka LDDK izdevies tik īsā laikā palīdzēt lielam skaitam Latvijas uzņēmumu, kas nodrošinās darbu mūsu jauniešiem un, stiprinot sava uzņēmuma konkurētspēju, stiprinās pārliecību, ka arī Latvija ir lieliska vieta karjeras veidošanai."

Labākie DVB mācību uzņēmumi 2018: Kurzemē - SIA Skandi motors, Liepājas filiāle; Zemgalē - SIA Sporta komplekss Zemgale-V; Latgalē – SIA Zaļā sala R; Vidzemē - IK Mazais birojs; Rīgas reģionā - SIA Elizabetes Centrs.

Labākie mācību prakšu uzņēmumi 2018: Kurzemē – SIA IMA autoserviss; Zemgalē - SIA Sedumi; Latgalē - VAS Latvijas Dzelzceļš Daugavpils vagonu tehniskās apkopes punkts; Vidzemē - AS Valmieras piens; Rīgas reģionā - AS Grindeks.

LDDK projekta vadītāja Jolanta Vjakse: „Iedibinot jaunu tradīciju vēlamies izcelt tos darba devējus, kuri ir sociāli atbildīgi un ar skatu nākotnē pievēršas jautājumam par kvalitatīvu jauniešu izglītību. Šobrīd vērojam negaidīti lielu aktivitāti, kopumā teju 2000 darba devēju iesaistās DVB mācībās un mācību praksēs, 39 profesionālās izglītības iestādes un teju 5000 jaunieši.”

Par sadarbību ar LDDK un aktīvu iesaisti projektā, īstenojot DVB mācības un /vai mācību prakses ar darba devējiem, īpašu atzinību izsakām šādām profesionālās izglītības iestādēm:

  • Vidzemē - Priekuļu tehnikums;
  • Kurzemē - Liepājas Valsts tehnikums;
  • Zemgalē - Jelgavas tehnikums;
  • Latgalē - Daugavpils Būvniecības tehnikums;
  • Rīgā - Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums un Rīgas Valsts tehnikums.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU