DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. februārī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Lietuvā apmeklē NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu

Rīt, 12.februārī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš dosies darba vizītē uz Ruklu, Lietuvu, lai apmeklētu Lietuvā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu.

“Jau kopš pirmās dienas Baltijas valstu bruņotajiem spēkiem izveidojusies lieliska un konstruktīva sadarbība ar NATO kaujas grupām. Tāpēc esmu pārliecināts, ka šī sadarbība tikai nostiprināsies. Šī iepazīšanās vizīte ir loģisks solis un apliecinājums, ka Baltijas valstu ciešā partnerība ar sabiedrotajiem drošības un aizsardzības jomā jāturpina. Mūs visus gaida neatlaidīgs darbs reģionālo aizsardzības spēju stiprināšanā,” norāda ģenerālleitnants L. Kalniņš.

 Ņemot vērā izmaiņas starptautiskās drošības vidē, NATO samitā Varšavā 2016.gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts ir Kanāda, Lietuvā – Vācija, Igaunijā – Lielbritānija, Polijā – ASV. Šī apņemšanās skaidri demonstrē alianses vienotību un apņemšanos aizsargāt NATO dalībvalstis pret iespējamo agresoru. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes

Daudznacionālo kaujas grupu Lietuvā vada Vācija, un to veido karavīri no Vācijas, Beļģijas, Čehijas, Islandes, Luksemburgas, Nīderlandes un Norvēģijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Lietuvā, piedaloties mācībās kopā ar Lietuvas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. Lietuvā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada februārī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU