DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. februārī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Latvijas Kara muzejā notiks lekcija “Krievijas bruņotie spēki kā izaicinājums NATO”

13. februārī plkst. 10.30 Latvijas Kara muzejā notiks pētnieka Rodžera Makdermota (Roger McDermott) lekcija “Krievijas bruņotie spēki kā izaicinājums NATO”, ko rīko Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs.

R. Makdermots ir Londonas Kinga koledžas Kara pētniecības nodaļas viespētnieks un Skotijas Svētā Andreja Universitātes Tuvo Austrumu, Centrālāzijas un Kaukāza pētniecības institūta pētnieks. Viņš ir arī Džeimstaunas fonda vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Eirāzijas militārajos jautājumos.

R. Makdermota pētniecības intereses ietver Krievijas un Centrālāzijas aizsardzības un drošības jautājumus, galvenokārt,  Krievijas aizsardzības jomas  reformu, spēku struktūru, apmācību, stratēģiskos vingrinājumus, militāro teoriju, nākotnes karadarbības veidus, plānošanu un kaujas spējas, kaujas gatavību, kā arī stratēģisko un operacionālo analīzi.

Reģistrēties R. Makdermota lekcijai Latvijas Kara muzejā iespējams šeit: www.ej.uz/CSSRlecture.

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs pēta aizsardzības un drošības politikas jautājumus, formulē rekomendācijas rīcībpolitikai, veic pētījumus par Latvijas bruņoto spēku attīstību, organizē seminārus, diskusijas un konferences par aktuālajiem drošības un aizsardzības jautājumiem, īsteno starptautisko sadarbību aizsardzības un drošības politikas jautājumu pētniecībā, kā arī sniedz nozīmīgu ieguldījumu bruņoto spēku virsniecības izglītībā. 2018. gada aprīlī Drošības un stratēģiskās pētniecības centram piešķirts zinātniskā institūta statuss.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU