DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: Dānija ir svarīgs Latvijas partneris aizsardzības un reģionālās drošības jomā

2018. gada 6. un 7. decembrī Latviju oficiālā vizītē apmeklē Viņu Karaliskās Augstības Dānijas kroņprincis un kroņprincese.

Dānijai bija ļoti nozīmīga loma, sniedzot plašu atbalstu atjaunotajai Latvijas valstij deviņdesmito gadu sākumā. Tāpēc Viņu Karaliskās Augstības Dānijas kroņprinča un kroņprinceses oficiālā vizīte Latvijā ir īpašs notikums. Savulaik Dānijas karalienes Margrētes II vizīte 1992. gadā bija vēsturiska – tā bija pirmā karaliskā vizīte pēc mūsu valsts neatkarības atjaunošanas.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsver: “Šodien Dānija ir svarīga Latvijas partnere aizsardzības un reģionālās drošības jomā. Dānijas aktīvā iesaiste NATO kolektīvās aizsardzības pasākumos, īpaši iniciatīva NATO divīzijas štāba izveidei Latvijā, ir svarīga reģiona drošības stiprināšanā.”

“Latviju un Dāniju vieno ciešas politiskās un ekonomiskās attiecības. Notiek aktīva sadarbība izglītībā, kultūrā, aizsardzībā un daudzās citās jomās. Intensīvo kultūras apmaiņu veicina Dānijas Kultūras institūts Rīgā. Latvijas simtgades gads iezīmē jaunu posmu abu valstu sadarbībā kultūras jomā - šogad ar Dānijas atbalstu tiek sākts darbs pie bijušās Tabakas fabrikas teritorijas atjaunošanas, izveidojot tajā Radošo industriju kvartālu. Tā ir lieliska dāvana Latvijai simtgadē,” atzīmē Valsts prezidents.

Valsts prezidents norāda, ka Dānija vienmēr ir bijusi starp nozīmīgākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem. Mēs novērtējam Dānijas līdz šim veiktās investīcijas Latvijā un ceram uz tālāku sadarbību, īpaši inovāciju un tehnoloģiju jomā. “Latviju un Dāniju saista arī cieša sadarbība vairākos reģionālos formātos. Abas valstis vieno kopīgas rūpes par reģiona drošību, labklājību un ilgtspējīgu attīstību, kā arī kopīga izpratne par Eiropas nākotnes un vērtību jautājumiem,” atzīmē Raimonds Vējonis.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU