DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. novembrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Ar tautā iemīļotām dziesmām izskanēs nākamās simtgades pirmais koncerts

Pirmdien, 19. novembrī, plkst. 18.30 laukumā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas izskanēs nākamās simtgades pirmais koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”. Koncerts ir mīlestības manifests nākotnei, ko caur 18 dziesmām paudīs tādi mūziķi kā Renārs Kaupers, grupa „Instrumenti”, Aliste Joste, Evija Vēbere, Matīss Čudars, vokālā grupa „Cosmos”, Eduards Jansons un īpašais viesmākslinieks Armands Birkens (ASV, „Čikāgas piecīši”). Skanējumu kuplinās Garkalnes novada jauktais koris „Pa Saulei”, diriģents Jānis Ozols. Ieeja bez maksas.

Koncertā tiks izpildītas 18 tautā iemīļotas latviešu dziesmas jaunā skanējumā no „Turaidas Rozes” līdz „Pērkonam”, no „Jauna Mēness” līdz “Čikāgas piecīšiem”. Pēc koncerta radošās komandas domām, izvēlētais repertuārs ir spēcīgākais mīlas un degsmes apliecinājums, kura pamats radies 20. gs. 80. un 90. gados. Savukārt notikuma dramaturģiju veidos astoņas mīlestības vēstules, kuras interpretēs paši mūziķi.

“Koncerta saturs ir balstīts kaislības un mīlestības muzikālā tulkojumā, svinot cilvēka kā mīlošas būtnes lielo nozīmi tajā, lai valsts spētu funkcionēt. Šis koncerts aicinās atmest bailes būt atklātiem un justies droši šeit ar cilvēkiem, kuri mīl tevi, kuri saprot tevi, un sajust to, ka Latvija ir labākā vieta, kur dzīvot, radīt nākotni un pēcnācējus,” pārliecināts ir koncerta muzikālais vadītājs Jānis Šipkēvics.

Arhitekta Didža Jaunzema projektētā koncerta skatuve tiks veidota kā īpašs mājoklis – lielizmēra koka konstrukcija, asociatīvi radot vidi, kurā justies kā mājās, būt mīlētam, brīvam un ļaujot ikvienam koncerta skatītājam piedzīvot visu, kas šajā mājā notiek – atkailināšanos, romantiku, ilgas un, protams, mīlestību. Vienlaikus blakus skatuvei gaismas festivāla „Staro Rīga” ietvaros krāšņi tiks apspīdēta Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Ieeja pasākuma teritorijā no plkst. 17.00.

Koncerta tiešraide no plkst. 18.50 būs vērojama Latvijas Televīzijā.

Plašāka informācija: www.milestibasvarda.lv

Koncerts “Mīlestības vārdā. 18+” ir Latvijas valsts simtgades programma notikumus, atbalsta Kultūras ministrija.

* Pasākumā notiks filmēšana un fotografēšana, šie materiāli var tikt ievietoti sociālajos tīklos un citās publiskās vietnēs. Ja pret to iebilstat, lūdzam informēt pirms pasākuma.

Informācija par 2018. gada 18. novembra notikumiem www.LV100.lv/18novembris un www.riga.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU