DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. oktobrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrija Latvijas E-indeksa mērījumā starp labākajiem

Ceturtdien, 25. oktobrī, Cēsīs norisinājās e-vides attīstības mērījuma “Latvijas E-indekss” apbalvošanas pasākums, kurā valsts pārvaldes iestādēm un pašvaldībām par augstiem rezultātiem e‑pārvaldes efektivitātē tika pasniegtas balvas un atzinības. Vērtējot Latvijas valsts iestāžu E-indeksa rezultātus, Tieslietu ministrija šajā mērījumā ierindojās augstajā 4. vietā.

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs norāda, ka šāds novērtējums motivē neapstāties pie esošā līmeņa, bet pieņemt arvien jaunus izaicinājumus e-vides uzlabošanā, lai nodrošinātu pēc iespējas ērtākus, pieejamākus un iedzīvotājiem saprotamākus pakalpojumus.

“Ļoti patīkami saņemt Latvijas E-indekss atzinīgo novērtējumu, jo pēdējā gada laikā esam tiešām mērķtiecīgi strādājuši, lai uzlabotu Tieslietu ministrijas e-vides lietotāju pieredzi. Paldies ikvienam, kurš iesaistījās un vēlējās sākt procesus darīt elektroniski! Mēs turpināsim sevi pilnveidot, izmantojot e-vidi visur, kur tas ir lietderīgi, spēj mazināt birokrātisko slogu un veicināt efektivitāti. Novēlu mums neapstāties pie sasniegtā un nākamajā gadā saņemt augstāko vietu uz podesta”, uzsver R. Kronbergs.

Latvijas valsts iestāžu E-indekss atspoguļo e-pārvaldes efektivitāti valsts institūcijās, mērot gan valsts iestāžu progresu elektroniskās pārvaldes principu ieviešanā, gan valsts pārvaldes sniegto pakalpojumu lietotāju vērtējumu un pieredzi.

Balvu pasniegšana norisinājās Latvijas digitālā foruma “Datos balstīta nācija” noslēguma daļā.

Tieslietu ministriju pasākumā pārstāvēja valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Papildu informācija

E-vides attīstības līmeņa mērījums – “Latvijas e-indekss” izveidots 2015. gadā, ar mērķi regulāri izvērtēt valsts un pašvaldības iestāžu e-pārvaldes ieviešanu praksē. Mērījumu izveidojusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar “Lattelecom” un citiem sabiedrības partneriem. E-indekss tiek veidots divās daļās: valsts e-indekss un pašvaldību e-indekss. Abiem indeksiem ir atšķirīgas metodoloģijas, tāpēc valsts e-indeksa dati nav salīdzināmi ar pašvaldību e-indeksa datiem.

Latvijas E-indeksa novērtējumā Tieslietu resorā īpašu atzinību izpelnījās arī Tiesu administrācija par pakalpojumu popularizēšanu un Uzņēmu reģistrs par pakalpojumu sniegšanu virtuālajā vidē, kā arī atvērto datu pieejamību. Uzņēmumu reģistrs arī ir pirmā iestāde Latvijas publiskajā pārvaldē, kas izveidojusi mākslīgā intelekta risinājumu - virtuālo asistentu “UNA”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU