DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. oktobrī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Eiropas Parlamenta vēlēšanās iepriekš balsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī

Saeima ceturtdien, 25.oktobrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu likumā, un turpmāk iepriekšēju balsošanu vēlēšanās klātienē plānots nodrošināt jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Vēlētāji iepriekš - triju dienu laikā pirms vispārējās vēlēšanu dienas - varēs balsot jebkurā citā vēlēšanu iecirknī. Tas būs iespējams, ja vēlēšanu iecirknis, kura vēlētāju sarakstā vēlētājs ir reģistrēts, un vēlēšanu iecirknis, kurā vēlētājs būs izvēlējies balsot, savstarpēji spēs nodrošināt vēlētāju sarakstu elektronisku datu apmaiņu.

Iepriekšējā balsošanā jebkurā iecirknī vēlēšanu komisijām savstarpēji būs jāpārliecinās, ka vēlētājs jau nav nobalsojis, kā arī jānodrošina iespēja vēlētāju izslēgt no saraksta, kur tas reģistrēts, un iekļaut tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, kurā vēlētājs ieradies.

Līdz šim vēlētājs iepriekš balsot varēja tikai tajā vēlēšanu iecirknī, kura vēlētāju sarakstā bija reģistrēts.

Ar grozījumiem arī plānots nodrošināt plašākas iespējas piedalīties EP vēlēšanās tiem vēlētājiem, kuri atrodas ārvalstīs. Šie vēlētāji varēs balsot attiecīgajā ārvalstī izvietotajā vēlēšanu iecirknī. Iepriekš, uzturoties ārvalstīs, vēlēšanās varēja piedalīties, balsojot pa pastu vai iepriekšējā balsošanā kādā no iecirkņiem Latvijā.

Likuma izmaiņas rosinājusi Centrālā vēlēšanu komisija, lai, pilnveidojot vēlēšanu procesu, vēlētājiem nodrošinātu plašākas iespējas piedalīties vēlēšanās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU