DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. septembrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts vērtības

Saeima konceptuāli atbalsta grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā

“Obligātā iepirkuma izmaksas sedz visi Latvijas elektroenerģijas lietotāji, tāpēc esošā situācija, kad atbalsta līdzekļu izlietojums un tā saņēmēju atbilstība prasībām netiek efektīvi kontrolēta un ražotāji tiek pārkompensēti, nav pieļaujama,” uzsvēra par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš. Komisijas deputāti, izstrādājot plānotos likuma grozījumus, pauda cerību, ka izmaiņas novērsīs izmaksāto līdzekļu nelietderīgu izmantošanu.

Likumprojektā Ekonomikas ministrijai noteikts pienākums nodrošināt obligātā iepirkuma mehānisma kontroli, pārbaudīt, vai atbalsta programmas saņēmēji atbilst tā saņemšanas kritērijiem un darbojas saskaņā ar normatīvo tiesību aktu prasībām. Tāpat iecerēts, ka ministrijai būs jānodrošina padziļināta atbalsta saņēmēju iesniegtās dokumentācijas un informācijas pārbaude un atbilstība faktiskajiem apstākļiem, kā arī jāorganizē atbalsta saņēmēju regulāras pārbaudes klātienē. Ja ražotājs neizpilda atbalsta saņemšanas kritērijus, nenodrošina pieeju stacijai noteiktās pārbaudes veikšanai vai konstatēti citi būtiski pārkāpumi tā darbībā, ministrijai būs pienākums anulēt atbalsta saņemšanas tiesības.

Pārkompensācija likumprojektā definēta kā ražotāja saņemtā atbalsta apmērs, kas pārsniedz kopējo kapitālieguldījumu iekšējo peļņas normu. Tāpat likumprojektā noteiktas “koģenerācijas elektrostacijas”, “lietderīgas siltumenerģijas” un “kopējā elektrostacijas lietderības koeficienta” definīcijas, lai novērstu obligātā iepirkuma nelietderīgu izmantošanu, izpildot prasības formāli vai tās apejot. Ar likuma izmaiņām paredzēts noteikt arī kopējā elektrostacijas lietderības koeficienta aprēķināšanas metodi, saskaņā ar kuru formulā izmantots tikai tas enerģijas apjoms, kas paliek pāri un ir reāli izmantojams pēc pašas stacijas darbības nodrošināšanas. Tas nepieciešams, lai nepieļautu neefektīvu staciju subsidēšanu, norādīts likumprojekta anotācijā.

Lai likums stātos spēkā, tas vēl divos lasījumos jāskata Saeimai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU