DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. augustā, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Daugavpils sikspārņu centrs aicina pieteikties nakts ekskursijām

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Daugavpils cietoksnī ir sākusies sikspārņu spietošana, un Daugavpils sikspārņu centra speciālisti aicina pieteikties sikspārņu vērošanas nakts ekskursijām.

Daugavpils sikspārņu centra darbinieki norāda, ka augusts un septembra sākums ir sikspārņu spietošanas laiks, jo, tuvojoties rudenim, sikspārņi sāk pulcēties ziemošanas vietās, lidojot uz tām no pat teritorijām 100 km rādiusā. Tas nozīmē, ka šobrīd uz Daugavpils cietoksni pamazām lido sikspārņi arī no Lietuvas un Baltkrievijas, bet daudzi jau ir uz vietas.

Zīmīgi, ka Daugavpils cietoksnī  sev  mājvietu ir atradusi Latvijā lielākā un Baltijas mērogā otrā lielākā ziemojošo sikspārņu kolonija. Cietokšņa mūros valda liels mitrums, un ziemā tie saglabā nosacītu siltumu. No decembra līdz aprīlim te saglabājas stabila temperatūra no 0 līdz +8 grādiem. Visbiezāk sikspārņi pārziemo salīduši starp ķieģeļiem vai plaisās, kur tos var saskatīt, tikai īpaši ielūkojoties ar spēcīgu lukturīti. Ik gadu uzskaitīto sikspārņu skaits svārstās ap 1000. Pētnieki, kas veic sikspārņu uzskaiti, konstatējuši, ka ziemas miegā cietoksnī dodas 5 sugu sikspārņi: ūdeņu naktssikspārņi, dīķa naktsikspārņu, ziemeļu sikspārņi, garausainie sikspārņi un Branta vai bārdainie sikspārņi.

Sikspārņu centra ekspozīcijā, kas atrodas Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtos, var apskatīt sikspārņu būrīšus, pastmarku kolekciju ar sikspārņiem, mākslas darbus ar sikspārņu tēliem, iepazīties ar sikspārņu dzīves veidu un apkārtējo vidi. Tā ietver sevī cietoksnī dzīvojošo sikspārņu fotogrāfijas un viņu dzīvesveidu raksturojošus informatīvos materiālus un eksponātus. Te ir lieliska iespēja pielaikot sikspārņa spārnus un, izmantojot ultraskaņas ierīci, mēģināt iztēloties, kā sikspārņi uztver apkārtējo pasauli.

Sikspārņu centrs cietoksnī piedāvā ekskursijas, kuru laikā ir iespēja  uzzināt, kas sikspārņiem garšo, kā viņi pārziemo, kā vairojas un rūpējas par mazuļiem. Tieši tagad, nakts ekskursijas laikā,  ir ļoti liela varbūtība ieraudzīt sikspārņus. Savukārt ziemas laikā sikspārņus traucēt ir aizliegts. Ekskursiju pieteikšana: +371 20127472, siksparni@gmail.com.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI