DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. jūnijā, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Kvalifikācijas eksāmenu nokārtojuši 53 administratori

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Administratora kvalifikācijas eksāmenu, kas norisinājās 2018. gada 6. jūnijā, kārtoja 62 administratori. Eksāmenu sekmīgi nokārtoja 53 administratori, kuri ar Maksātnespējas administrācijas direktora rīkojumu iecelti administratora amatā, savukārt deviņiem administratoriem izbeigta sertifikāta darbība.

Kvalifikācijas eksāmena pirmajā daļā negatīvu vērtējumu saņēma seši administratori, savukārt vienu pirmās daļas darbu eksaminācijas komisija nevērtēja, jo tas tika identificēts. Atbilstoši normatīvajam regulējumam eksaminācijas komisija nevērtē darbu, kurš identificēts, izdarot par to ierakstu darba vērtēšanas lapā. Līdz ar to kopā pirmajā daļā negatīvu vērtējumu saņēma septiņi administratori.

Otrajā daļā negatīvu vērtējumu saņēma seši administratori. Četri administratori saņēma negatīvu vērtējumu gan pirmajā daļā, gan otrajā daļā.

Kvalifikācijas eksāmena pirmajā daļā 9 un 10 punktus saņēma trīs administratori, savukārt otrajā daļā – 11 administratori.

Atbilstoši Maksātnespējas likuma regulējumam administratoru kvalifikācijas kontroles funkciju veic Maksātnespējas administrācija, kā arī neatkarīga eksaminācijas komisija. Spēkā esošais Maksātnespējas likums, salīdzinājumā ar iepriekšējo regulējumu, paredz stingrākas prasības administratoru kvalifikācijai, reputācijai un profesionalitātei, kā arī paredz regulāru administratoru eksamināciju.

Maksātnespējas administrācijai, nodrošinot eksaminācijas un administratoru amatā iecelšanas procesa norisi, kā arī disciplināratbildības institūta funkcionēšanu, vidējā termiņā un ilgtermiņā tiks sasniegts Maksātnespējas politikas attīstības pamatnostādnēs 2016. - 2020. gadam ietvertais politikas virziens – administratora profesijā strādā augsti kvalificēti profesionāļi ar amatam atbilstošām zināšanām, prasmēm, un personiskajām īpašībām – sasniegšanu, gan kopumā paaugstinās maksātnespējas procesa efektivitāti.

Saskaņā ar Maksātnespējas likuma pārejas noteikumu 35. punktu kvalifikācijas eksāmens pirms administratora iecelšanas amatā vēl jākārto 67 administratoriem. Nākamais kvalifikācijas eksāmens norisināsies 2018. gada septembrī, kas jākārto 45 administratoriem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU