DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. februārī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu par viena miljona rubļu legalizēšanu; aizdomās turētie – divi bankas darbinieki

Valsts policijas pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā, kas 2016.gada sākumā guva plašu sabiedrisko rezonansi un pastiprinātu mediju uzmanību – par iespējamiem finanšu pārkāpumiem tobrīd vēl strādājošajā A/S „Trasta Komercbankā”. Aizdomās par noziedzīgi iegūtu vienu miljonu rubļu legalizēšanu, tika aizturēti vairāki augsta līmeņa bankas darbinieki. 2017.gada decembra beigās izmeklēšana pabeigta un nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pēc tam, kad 2015.gadā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) rīcībā nonāca informācija par A/S "Trasta Komercbanka" augsta līmeņa darbinieku iespējamu saistību ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, tika uzsākta izmeklēšana, ierosinot kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, 2015.gada beigās Valsts policija veica kratīšanu toreiz vēl strādājošajā A/S "Trasta Komercbankā" un aizturēja vairākas personas, t.sk., divus bankas darbiniekus – 1974. un 1985.gadā dzimušus vīriešus, kas kriminālprocesā tika atzīti par aizdomās turētiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā.

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, ENAP amatpersonas guva pierādījumus tam, ka abi aizdomās turētie A/S "Trasta Komercbanka" darbinieki, izmantojot savu stāvokli un iespējas, ko sniedza ieņemamais amats, kopā ar kādu Krievijas Federācijas pilsoni, legalizēja kopumā vienu miljonu Krievijas rubļu, kas iegūti, veicot fiktīvus darījumus. Jāatzīmē, ka izmeklēšanas laikā atšifrēta sarežģīta un grūti izsekojama ekonomiskā shēma, kurā naudas legalizācija realizēta, izmantojot A/S "Trasta Komercbanka" norēķina kontus ofšora zonā un fiktīvus uzņēmumus, kas reģistrēti gan Krievijas Federācijā, gan Eiropā.

2017.gada 29.decembrī kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām aizdomās turētajām personām. Sods, kas var tikt piemērots par šādu noziedzīgu nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tāpat personām būs jāatbild par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā. Atbilstoši Krimināllikuma 196.panta otrajai daļai, par šādu noziedzīgu nodarījumu, personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz trim gadiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU