AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas Universitātē studijas uzsākuši 336 apmaiņas studenti

2017. gada rudens semestrī studijas Latvijas Universitātē (LU) uzsākuši 336 studenti, no tiem 69 studenti Universitātē studēs visu akadēmisko gadu, pavēstīja Mobilitātes nodaļas ārējo sakaru koordinētāja Ieva Ģerģe.

Kā katru gadu, populārākās LU fakultātes paliek nemainīgas. Visvairāk apmaiņas studentu – 146 – izvēlējušies studēt Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē, 45 studenti – Humanitāro zinātņu fakultātē, 40 – Sociālo zinātņu fakultātē, 37 – Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē.

Ārzemju studenti sākuši studijas LU, pateicoties vairākām apmaiņas programmām – "Erasmus+" (Eiropas valstu studenti), "Erasmus+ International Credit Mobility" (pasaules valstu studenti), kā arī, izmantojot bilaterālos līgumus starp LU un citām universitātēm.  

Latvijā pavadot vienu vai divus semestrus, apmaiņas studenti ne tikai studē izvēlētajās programmās, bet arī izmanto "Erasmus Student Network" sniegtās iespējas, lai tuvāk iepazītu Latviju un arī citas valstis, piemēram, Sanktpēterburgu un Lapzemi. Tāpat apmaiņas studenti izmanto tās pašas iespējas, ko vietējie studenti – iesaistās LU Studentu padomes darbā un rīkotajos pasākumos, izmanto Biznesa inkubatora iespējas un aktīvi sporto.

Apmaiņas studentiem arī tiek piedāvāta iespēja visa semestra garumā apgūt latviešu valodu. Savukārt 15 apmaiņas studenti Latvijā ieradās ātrāk un valodu mācījās intensīvajos latviešu valodas kursos vasaras skolā, kas šogad notika augustā. "Trīs nedēļu laikā viņi apguva to, ko citi pusgada laikā. Kursi bija ļoti intensīvi," atzīst I. Ģerģe.

Apmaiņas studentu plūsma no ārvalstīm uz LU ir lielāka nekā Universitātes studentu plūsma uz ārvalstīm. 2016. gada kalendārajā gadā LU studēja 567 apmaiņas studenti, bet 344 LU studenti devās apmaiņas programmās uz ārvalstīm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI