DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2017
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Latvijā un Eiropā aizvadīta jau trešā ESDW*, sniedzot ieguldījumu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanā

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
No š.g. 30. maija līdz 5. jūnijam 30 Eiropas valstīs, t.sk. Latvijā, jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļa (ESDW 2017), kopumā aizvadot 3950 uz ilgtspējīgu attīstību un globālās sabiedrības izaicinājumu risināšanu vērstas iniciatīvas, tostarp piecas no tām Latvijā.

Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļa (European Sustainable Development Week – ESDW) iesaista sociāli aktīvus iedzīvotājus un atbildīgus uzņēmumus visā Eiropā 2015. gadā apstiprinātās globālās ilgtspējīgas attīstības Dienaskārtības līdz 2030. gadam (Agenda 2030) un tajā ietverto 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) īstenošanā. Dienaskārtība 2030 identificē galvenos ilgtspējas izaicinājumus, ar ko pasaule šobrīd saskaras vides, sociālā un ekonomikas dimensijā un kas prasa tūlītēju rīcību no visām iesaistītajām pusēm – valstīm un iedzīvotājiem. Ilgtspējas un IAM tematika ietver tādus globālos izaicinājumus kā nabadzības un bada izskaušana, veselības aprūpes un izglītības pieejamība un kvalitāte, dzimumu līdztiesība un pienācīga darba iespējas ikvienam, atbildīgs patēriņš un ražošana, miers un taisnīgums, rīcība planētas un tās resursu aizsardzībai u.c.

Domājot par planētas aizsardzību, atbildīgu resursu patēriņu un videi draudzīgām biznesa industrijām, 30. maijā Banku augstskola organizēja publisku Dr. Ērika Leiša lekciju par ekotūrisma kā videi draudzīgas industrijas iespējām, t.sk. izglītojot studentus par tūrisma radīto ietekmi uz vidi un metodēm tās mazināšanai, kā arī dažādu videi draudzīgu pieeju (energoefektivitāte, emisiju samazināšana transporta, naktsmītņu, ēdināšanas, pakalpojumos, bioloģisko produktu aprite, ekociemati un ekobūvniecība, informācija) integrēšanu ekotūrisma uzņēmējdarbībā.

Lai atzinīgi novērtētu uzņēmumus, kas snieguši būtisku ieguldījumu cilvēkresursu un ekonomikas attīstībai ilgtermiņā, atbalstot pētniecību un inovāciju un vienlaikus saudzējot mūsu valsts un planētas resursus, 1. jūnijā notika ikgadējā Ilgtspējas indeksa ceremonija, pulcējot vienkopus atbildīga biznesa vadītājus, ekspertus un valdības pārstāvjus – sveicot to ieguldījumu.

Stalbes vidusskolā no 1. līdz 2. jūnijam norisinājās UNESCO Jauniešu vasaras skola, sniedzot jauniešiem iespēju iepazīt Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sistēmu, UNESCO darbību un ANO IAM. Modelēšanas spēles gaitā jaunieši izstrādāja piecas rezolūcijas, ietverot risinājumus un politikas iespējas ilgtspējīgai attīstībai, CO2 izmešu samazināšanai, klimata pārmaiņu radīto seku novēršanai un Sīrijas konflikta risināšanai.

Savukārt, Latvijas Universitātē līdz 5. jūnijam ikviens interesents varēja saņemt konsultāciju un uzzināt vairāk par dažādiem atbalsta mehānismiem pētniecības jomā, infrastruktūras pieejamību, iespējām veidot partnerību, atbalstu projektu izstrādē, patentu pieteikšanu un procedūru u.c., kā arī pieteikties atklātā konkursā uzņēmumiem par bezmaksas pieeju analītiskās pētniecības infrastruktūrai.

Atbalstot 11. IAM – "Padarīt pilsētas un apdzīvotas vietas iekļaujošas, drošas, pielāgoties spējīgas un ilgtspējīgas" Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) 2. jūnijā organizēja konferenci "Ilgtspējīgas attīstības mērķi – iespējas labākai Latvijas politikai", pulcējot pilsoniskās sabiedrības, valsts pārvaldes, ministriju, Saeimas un akadēmiskā sektora pārstāvjus praktiskā diskusijā par Latvijas izaicinājumiem ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanā un ilgtspējīgu pilsētu un apdzīvotu vietu attīstībā.

ESDW organizē Vīnes Ekonomikas un biznesa universitātes Ilgtspējīgas vadības institūts Eiropas ilgtspējīgas attīstības tīkla (ESDN) darbības ietvaros sadarbībā ar ESDW dalībvalstu kontaktpunktiem. Latvijā ESDW kontaktpunkta funkcijas veic PKC. ESDW ietvaros Eiropā ik gadu notiek vairāk nekā 4000 pasākumu, kas vērsti uz ilgtspējīgu attīstību, rūpējoties par mūsu planētas, cilvēku un resursu nākotni. ESDW popularizē ilgtspējīgu attīstību veicinošas aktivitātes un projektus, izceļot iesaistīto valstu un dalībnieku ieguldījumu IAM sasniegšanā un tādējādi aicinot vairāk domāt par ikdienas izvēļu ietekmi uz mūsu nākotni un resursu atbildīgu pielietojumu ilgtermiņā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU