DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. decembrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pilnveido viena bērna izmaksu aprēķināšanas metodiku pirmsskolas izglītības iestādē norēķiniem ar privāto pirmsskolas izglītības iestādi

Otrdien, 2016.gada 13.decembrī valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotos priekšlikumus, kas paredz pilnveidot izmaksu noteikšanas metodiku un kārtību, kādā pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības (PI) programmas izmaksas privātai izglītības iestādei*.

Lai pilnveidotu pašreizējo pašvaldību atbalsta aprēķina kārtību un metodiku, VARAM ir ierosinājusi atsevišķus precizējumus.

Jaunās prasības paredz pašvaldībai, aprēķinot vienam izglītojamam nepieciešamās vidējās izmaksas pašvaldības izglītības iestādē PI programmas īstenošanai, veikt atsevišķu aprēķinu par bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam, kā arī par bērniem, kam tiek īstenota obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei.

Šīs izmaiņas saistītas ar pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) viena bērna izmaksu atšķirībām bērniem vecumā no 1,5 līdz 4 gadiem, salīdzinot tās ar bērniem, kam tiek īstenota obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei. Atšķirības skaidrojamas ar to, ka šī vecumposma pedagogi nesaņem mērķdotācijas no valsts budžeta.

Tāpat plānots, ka pašvaldībām turpmāk savās tīmekļa vietnēs jāpublicē privāto PII izdevumu tāmes, lai pašvaldības tīmekļa vietnē bērnu vecākiem būtu pieejama vienkopus informācija par pirmsskolas izglītības izmaksām.

Jau šobrīd pašvaldību atbalsta apmērs svārstās no 123,71 līdz 249,42 eiro par vienu bērnu mēnesī. 2016. gadā pašvaldību atbalsts salīdzinot ar 2015. gadu, vidēji ir pieaudzis.

*Ministru kabineta noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 8. decembra noteikumos Nr. 709 "Noteikumi par izmaksu noteikšanas metodiku un kārtību, kādā pašvaldība atbilstoši tās noteiktajām vidējām izmaksām sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātai izglītības iestādei""

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU