DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. novembrī, 2016
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Šodien sākas gaismas festivāls “Staro Rīga”

Šodien, 17.novembrī, plkst.17:00 vienlaicīgi Rīgas ielās, parkos un svēros tiks ieslēgti visi festivāla “Staro Rīga” gaismas objekti, tādējādi oficiāli atklājot 9.gaismas festivālu.

Šogad Gaismas festivālā "Staro Rīga 2016" ir 3 programmas – pamatprogramma "Gaisma ausa", starptautiskā programma, kurā ar saviem darbiem piedalās mākslinieki no Lietuvas, Kanādas, Japānas, Austrālijas, Beļģijas, Spānijas, Vācijas, Portugāles, Baltkrievijas, Francijas un Libānas, kā arī festivāla apmeklētājiem jau pazīstamā līdzdalības programma "Rīgas karnevāls", kurā ar gaismas objektiem pilsētvidē piedalīsies dažādi uzņēmumi, institūcijas un privātuzņēmēji. Festivāla laikā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti aplūkot arī jaunākos Rīgas vēsturisko ēku fasāžu izgaismojumus. Kopā festivālā būs apskatāmi 42 gaismas objekti, kas galvenokārt izvietoti Vecrīgā un pilsētas centrālajā daļā.

"Staro Rīga" šogad īpaši aicina apmeklētājus līdzdarboties gaismas vairošanā, piedāvājot virkni interaktīvu gaismas objektu, kas iedarbināmi vien ar apmeklētāju personīgu līdzdarbošanos. Ar festivāla programmu var iepazīties "Staro Rīga" mājas lapā – www.staroriga.lv , savukārt visu festivāla maršrutu varēs ērti izstaigāt, izmantojot google map mobilo aplikāciju, kas arī pieejama www.staroriga.lv mājas lapā - http://www.staroriga.lv/013/lv/ .

Gaismas festivāla "Staro Rīga 2016" vakaru no plkst. 17:00 līdz 23:00 festivāla norisēm sekos līdzi gaismas televīzija STARO.TV. Gaismas televīzijā būs redzamas tiešraides, intervijas, apskatāmi šī gada un iepriekšējo festivālu gaismas objekti, tāpat skatītājiem būs iespēja piedalīties dažādās spēlēs un viktorīnās. Katru pusstundu tiešraidē no studijas Vecrīgā būs redzamas "Gaismas Ziņas". Televīzija skatāma: www.riga.lv, www.staro.tv, tā arī to iespējams embadēt interneta resursos, izmantojot kodu: http://untitled.oneit.lv/embed/footage/24

Festivāla laikā apmeklētāji aicināti arī paši veidot savas gaismas instalācijas, ar to fotoattēliem dalīties Instagram, pievienojot mirkļbirkas #STARORIGA2016" #RIGALV. Visi publicētie darbi piedalīsies konkursā un labākie saņems balvas, par ko tiks paziņots gaismas televīzijā STARO.TV.

Tāpat portālā www.riga.lv  ikviens ir aicināts nobalsot par gaismas objektu, kas viņam paticis visvairāk. STARO.TV skatītāji varēs sekot līdzi balsojumam par populārāko gaismas objektu, kā arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par festivālu.

Šodien, jau sākot no plkst.15:00, Kaļķu un Vaļņu ielas krustojumā darbu uzsāks arī festivāla "Staro Rīga" informācijas centrs, kur būs pieejami festivāla brošūras un kartes. Informācijas centrs darbosies visas festivāla dienas no plkst.15:00 līdz 23:00.

Festivāls šogad notiek no 17. līdz 20.novembrim. Pēc apmeklētāju ierosinājuma festivāla sākuma laiks šogad būs stundu agrāk – plkst.17:00 un visi objekti būs apskatāmi līdz 23:00.

Oficiālais apdrošinātājs ERGO gādās, lai ikviens gaismas festivāla "Staro Rīga" apmeklētājs varētu bez raizēm izbaudīt šo unikālo notikumu.

Šis ir jau devītais gaismas festivāls «Staro Rīga», kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem un apmeklētākajiem pasākumiem Rīgas kultūras dzīvē.

Festivālu rīko Rīgas dome un RD Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar sadarbības partneriem.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU