DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. novembrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ministrs K.Gerhards: Ārvalstu investori Latvijā vēlas stiprākas pašvaldības un reģionus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards tiekoties ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvjiem, pārrunāja sadarbības teritoriju veidošanas nepieciešamību. Ārvalstu investori uzskata, ka nevienlīdzīgās pašvaldību iespējas rada šķēršļus uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā.

Tikšanās laikā Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvji izteica atbalstu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), kurai, pildot valdības deklarācijas uzdevumus, jāveicina pašvaldību sadarbības teritoriju veidošana Latvijā. Līdzšinējā pieredze liecina, ka daudzas pašvaldības nespēj piedāvāt uzņēmējiem atbilstošu infrastruktūru uzņēmējdarbības veicināšanai, tādēļ tie nereti izvēlas savus projektus realizēt citās valstīs, jo konkurence šodien ir globāla. Kā būtisks trūkums uzskatāms arī tas, ka mazām pašvaldībām nepietiek kapacitātes sagatavot apjomīgus projektus, kas būtu svarīgi novadu attīstībai, radītu jaunas darbavietas un Latvijas reģionu attīstība notiktu vienmērīgi. Nepietiekamu nodokļu ieņēmumu dēļ tās arī nespēj īstenot efektīvu pārvaldi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards tikšanās laikā novērtēja ārvalstu investoru pārstāvju izteikto atbalstu pašvaldību sadarbības teritoriju veidošanai. "Jādara viss, lai Latvija attīstītos vienmērīgi, jo lielo pilsētu iedzīvotāji bieži nevar pat iedomāties, cik milzīga ir atšķirība starp attīstītiem un mazāk attīstītiem reģioniem Latvijā," sacīja Gerhards.

Pagājušajā gadā veikts pētījums par uzņēmējdarbības vides uztveres indeksu, informēja ārvalstu investoru pārstāvji. "Izkristalizējās trīs tēmas, kam būtu nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību. Investori vēlas sakārtotu likumdošanu un valdības atbalstu. Tāpat svarīga ir izglītības joma, jo uzņēmējiem būs nepieciešami izglītoti darbinieki. Un trešā joma – demogrāfija - lai uzņēmējiem nākotnē būtu pieejams darbaspēks," sacīja Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes locekle Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

Līdz šā gada beigām VARAM jāveic konsultācijas ar pašvaldībām, lai veiktu nepieciešamos labojumus sadarbības teritoriju projektam, bet līdz nākamā gada beigām jāiesniedz priekšlikumi Ministra kabineta normatīvajos aktos, kuri regulē pašvaldību institucionālo un funkcionālo darbību sadarbības teritorijās.

Oskars Vizbulis
Ministra padomnieks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU