DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. oktobrī, 2016
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Edgars Rinkēvičs pauž gandarījumu par Baltijas valstu veikumu enerģētikas un transporta infrastruktūras attīstībā

28. oktobrī Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās ikgadējā Baltijas Padomē, kas notika Saeimā vienlaikus ar Baltijas Asamblejas sesiju. Uzrunājot Baltijas Padomes locekļus, E. Rinkēvičs pievērsās Latvijas kā šogad prezidējošās valsts Baltijas Asamblejā un Baltijas Ministru padomē izvirzītajām prioritātēm – drošības stiprināšanai reģionā, stratēģiskās komunikācijas veicināšanai, kā arī reģiona transporta un enerģētikas infrastruktūras attīstībai.

Runājot par drošības stiprināšanu reģionā, ministrs atzinīgi novērtēja NATO Varšavas samitu, kurā Baltijas valstu ciešās sadarbības un neatlaidīgā kopdarba rezultātā tika pieņemti mūsu valstīm svarīgi lēmumi. "Šobrīd mūsu uzdevums ir veicināt Varšavas lēmumu ieviešanu, tostarp nodrošinot infrastruktūru partneru izvietošanai Baltijas valstīs," uzsvēra E. Rinkēvičs. Tāpat ārlietu ministrs atzīmēja paveikto Eiropas Savienības ārējo robežu stiprināšanā, kā arī atzinīgi novērtēja Eiropas Robežu un krasta apsardzes darbības uzsākšanu, kurā Baltijas valstis aktīvi iesaistīsies, nodrošinot ekspertus un tehnisko aprīkojumu.

E. Rinkēvičs augstu novērtēja Baltijas valstu sadarbību stratēģiskās komunikācijas jomā, atzīmējot NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra darbību, kā arī atsevišķi izceļot Baltijas Mediju centra veikumu mediju pratības jomā.

Pievēršoties reģiona transporta un enerģētikas infrastruktūras projektiem, E. Rinkēvičs uzsvēra Baltijas valstu kopīgi paveikto, virzoties no "enerģijas salas" uz brīva, caurspīdīga un diversificēta enerģijas tirgus izveidi, ko izdevies sasniegt, arī pateicoties veiksmīgajai sadarbībai ar citiem reģiona partneriem. Attiecībā uz "Rail Baltica" projekta īstenošanu ministrs pauda gandarījumu, ka par spīti dažādiem šķēršļiem Baltijas valstīm tomēr ir izdevies atrast kopīgu valodu un parakstīt projekta finansēšanas un īstenošanas līgumu. "Es aicinātu arī turpmāk nolikt pie malas individuālas intereses un domstarpības risināt "ģimenes" ietvaros," norādīja ministrs. 

Runājot par tālāko sadarbību, ministrs atsaucās uz jauno situāciju, kuru ES radījis Lielbritānijas referenduma iznākums. "Mūsu kopīgās interesēs ir spēcīga un vienota nacionālo valstu savienība, kas var garantēt pilsoņu drošību un labklājību," uzsvēra E. Rinkēvičs. Vienlaikus svarīgi saglabāt ciešu sadarbību ar Lielbritāniju, kas tradicionāli ir bijis Baltijas valstu sabiedrotais gan ekonomiskajos, gan ārpolitikas un drošības jautājumos. Ministrs uzvēra arī ciešākas Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības un koordinācijas nozīmi, aizstāvot reģiona kopīgās intereses.

Attiecībā uz atbalstu ES Austrumu partnerības (AP) valstīm ministrs aicināja turpināt uzturēt šo jautājumu dienaskārtībā, kā arī pauda gandarījumu, ka Igaunijas prezidentūras ES Padomē laikā tiek plānots kārtējais AP samits.

Uzrunas noslēgumā E. Rinkēvičs Baltijas Ministru padomes vārdā izteica atzinību nozaru ministrijām, kuras ir nozīmīgas spēlētājas trīspusējās sadarbības veiksmīgā norisē un bijušas atsaucīgas, gan īstenojot kopīgos projektus, gan nodrošinot vērtīgu informācijas apmaiņu. Ārlietu ministrs pateicās Igaunijas un Lietuvas kolēģiem par atbalstu Latvijas prezidentūras prioritāšu izpildē un novēlēja veiksmi Igaunijai, nākamgad pārņemot prezidentūru gan Baltijas valstu sadarbības ietvaros, gan ES Padomē.

Baltijas Padome sanāk reizi gadā, tajā satiekas Baltijas valstu parlamentārieši un ārlietu ministri. Tādējādi Baltijas Padome kalpo kā vērtīgs sadarbības formāts un efektīva diskusiju platforma starp Baltijas valstu parlamentu un valdību pārstāvjiem.

Komunikācijas grupa

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU