DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūlijā, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs apmeklēs zemessargu pamatapmācības lauka nometni

Rīt, 2.jūlijā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis apmeklēs 2. Zemessardzes novada pamatapmācības lauka nometni Zemessardzes 34. artilērijas bataljona apmācību teritorijā “Meža Mackeviči” Daugavpils novadā, lai iepazītos ar jauno zemessargu apmācību un sadzīves apstākļiem.

"Jaunā pieeja zemessargu pamatapmācībā ir iespēja intensīvi, īsā laika posmā apmācīt zemessargus jau daudz augstākā kvalitātē. Pagājušā gada pieredze organizējot nometni pamatapmācības kursa garumā un jauno zemessargu lielā interese par militārajām pamatzināšanām apstiprina, ka mēs ejam pareizo ceļu, tāpēc šogad šādas pamatapmācības lauka nometnes notiks jau divos Zemessardzes novados," uzsver aizsardzības ministrs. 

Jau ziņots, ka nometne norisinās līdz 17.jūlijam, un tās laikā vairāk nekā 200 jaunuzņemtie zemessargi no visiem Zemessardzes novadiem apgūst lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, kā arī gūst ieskatu topogrāfijā, medicīnā, normatīvajos aktos un reglamentos.

Pamatapmācības lauka nometnes organizēšana zemessargiem ir jauna pieeja zemessargu apmācībā, pielietojot nometņu modeli, kurā nesen dienestā pieņemtie zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst īsākā un nepārtrauktā laika posmā. Pirmā zemessargu pamatapmācības nometne notika 2015.gada vasarā Pļaviņu novadā un to organizēja Zemessardzes 55. kājnieku bataljons.

Zemessardze atgādina, ka, sākot ar 2015.gada gada 1.janvāri, kad stājās spēkā grozījumi Darba likuma 153.pantā, darba devējs piešķir atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas darbiniekam, kurš pilda dienestu Zemessardzē, ja par viņa iesaisti Zemessardzes uzdevumu izpildē vai apmācībā darba devēju informē Zemessardzes vienības komandieris dienestu Zemessardzē regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā termiņā un kārtībā. Atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas piešķir uz Zemessardzes vienības komandiera izziņā norādīto laiku. Darbiniekam, kurš izmanto šo atvaļinājumu, tiek saglabāts iepriekšējais darbs. Ja tas nav iespējams, darba devējs nodrošina līdzīgu vai līdzvērtīgu darbu ar darbiniekam ne mazāk labvēlīgiem darba apstākļiem un nodarbinātības noteikumiem.

kapteine Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU