DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. septembrī, 2015
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

Tiks izstrādāti investīciju piesaistes materiāli Latgales pašvaldībām

Publicēts pirms 6 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šobrīd Latgales Plānošanas reģionā notiek darbs pie investīciju piesaistes materiālu izstrādes septiņiem Latgales nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem. Investīciju piesaistes materiālu izstrādes mērķis ir pašvaldībai apzināt savas iespējas, izvērtējot konkrētā objekta potenciālu investīciju piesaistei. Pamatojoties uz pašvaldību vajadzībām tiks izstrādātas tirgus izpētes vai tehniskā dokumentācija konkrētiem investīciju objektiem. Tas ļaus palielināt investīciju apjomu nozarēs, kas nodrošina tautsaimniecības struktūras ilgtspēju un nodarbinātību.

Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja A.Gendele atzīmēja, ka ir būtiski ir veicināt investīciju piesaisti objektiem, kas pašvaldības skatījumā tiek raksturoti par stratēģiski nozīmīgiem teritorijas attīstībai, kā arī ir minēti pašvaldību attīstības programmu investīciju plānu ietvaros, tādējādi panākot savstarpējo interešu mijiedarbību starp pašvaldību un potenciālo investoru.

Uz doto brīdi ir noslēgusies iepirkuma procedūra un noslēgts līgums starp Latgales Plānošanas reģionu un SIA "Konsorts" par tirgus izpētes veikšanu Preiļu un Balvu novadu investīciju objektiem.

Preiļu novadam tiks veikta tirgus izpēte Preiļu muižas kompleksa un parka rekonstrukcijai, kultūrvēsturiskā mantojuma ekonomiskās vērtības paaugstināšanai un investīciju piesaistei. Pamatojoties uz izpētes rezultātiem tiks izstrādāti ekonomiski piemērotāko  produktu  vai pakalpojumu apraksti muižas kompleksa un parka attīstībai.

Balvu novadam tiks veikta tirgus izpēte investīciju objektam Partizānu ielā 66, Balvos un tam pieguļošās pievadinfrastruktūras attīstībai.  Pamatojoties uz izpētes rezultātiem nākotnē objektu varēs pielāgot un paplašināt uzņēmējdarbības veikšanai pēc labākās un efektīvākās izmantošanas.

Paredzēts, ka Daugavpils, Rēzeknes, Balvu novada, Krāslavas novada, Līvānu novada potenciālajiem investīciju objektiem tiks izstrādāta tehniskā dokumentācija.

Vispārējo ieskatu Latgales investīciju vidē, aktuālāko informāciju par investīciju objektiem un projektiem var apskatīt tīmekļa vietnē www.invest.latgale.lv.

Investīciju piesaistes materiālu izstrāde pašvaldībām notiek Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas "Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm" projekta "Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde" ietvaros.

Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.

Latgales galvenās aktivitātes tiks vērstas uz to, lai  reģionā  aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.

Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.

Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.

Visu partneru visa  projekta kopējās izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR

Papildus informācija par projektu pieejama http://latgale.lv/lv/luc/projekti/nfi_proj_reg_pol_akt_ist un http://www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=14951
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU