DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūnijā, 2013
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

PKC iepazīstinās ar NAP2020 paredzētajām atbalsta iespējām lauku teritorijām

Šonedēļ, no 7.-8.jūnijam Preiļu novadā notiks Pirmais Latvijas Lauku kopienu parlaments, kurā tiks meklēti risinājumi un jaunas iespējas lauku attīstībai.

Parlamenta darbā iesaistīsies apmēram 160 lauku teritoriju pārstāvji, Latvijas un Eiropas valstu lauku attīstības speciālisti un pašvaldību pārstāvji, diskutējot par tādām tēmām kā ekonomiskās aktivitātes veicināšana, mūžizglītības iespējas, kopienu identitāte un labbūtība, kā arī kopienu atbalsta resursi. 

Pārresoru koordinācijas centra (PKC) eksperte Alise Vītola iepazīstinās parlamenta dalībniekus ar lauku attīstības virzieniem kopējā Latvijas attīstības kontekstā un Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020.gadam (NAP2020) lauku teritorijām paredzētajām atbalsta iespējām. Bez plaša atbalsta tradicionālo lauku nozaru (lauksaimniecība, mežsaimniecība, zivsaimniecība) attīstībai NAP2020 paredzēts arī finansējums nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās, reģionālo un vietējo autoceļu segumu uzlabošanai, sabiedriskā transporta pakalpojumu pilnveidošanai, interneta pieejamībai visā Latvijas teritorijā, kā arī uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstībai nacionālas un reģionālas nozīmes centros, Baltijas jūras piekrastē un austrumu pierobežā u.c.

PKC pārstāve lauku kopienu parlamentā A.Vītola skaidro lauku teritoriju attīstības potenciālu: "Neapšaubāmi, resursu koncentrācija lielpilsētās sniedz priekšrocības un ceļ produktivitāti. Taču arī lauku teritorijām piemīt priekšrocības, piemēram, dabas tuvums, nepiesārņota vide, klusums un miers, kas ir būtiskas cilvēka dzīves kvalitātei un arī ļauj attīstīt uzņēmējdarbību. Tāpēc valsts atbalsts reģionu attīstībai jāveido, cieši koordinējot nozaru politikas un liekot akcentu uz nodarbinātības un jaunu uzņēmumu veidošanu. Īpaša uzmanība jāpievērš nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības veicināšanai, kā arī darba sasniedzamībai vai ar transportu, vai virtuāli – ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju palīdzību. Piemēram, ātrdarbīga interneta pieejamība nodrošina iespēju veikt intelektuālu darbu no mājām vai biroja arī lauku teritorijās."

Latvijas Lauku kopienu parlamenta centrālā norises vieta būs Preiļi, bet tematiskās darba grupas paralēli darbosies arī Aglonas, Līvānu, Vārkavas un Riebiņu novadā.

Plašāka informācija par Pirmo Latvijas Lauku kopienu parlamentu un Latvijas lauku forumu pieejama: www.laukuforums.lv.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Krūzkopa
Pārresoru koordinācijas centrs
Tālr. +37167082813
elina.kruzkopa@pkc.mk.gov.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU