DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2011
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Atklātā vēstule
TĒMA: Drošība
3
3

Rīgas Latviešu biedrība par nākamo Valsts prezidentu

Jaunievēlētais Valsts prezidents Valdis Zatlers paraksta zvērestu Saeimā 2007. gada 8. jūlijā.

FOTO: Boriss Koļesņikovs, LV

Latvijas tautai
Valsts prezidentam Valdim Zatleram
Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai
Saeimas deputātiem
Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim
Ministru kabinetam
Plašsaziņas līdzekļiem

Rīgas Latviešu biedrība savā gandrīz pusotra gadsimta garajā mūžā ir likusi pamatus Latvijas valsts un nācijas izveidošanai un attīstībai. Mēs ar lielu atbildību attiecamies pret norisēm mūsu valstī, tajā skaitā arī pret valsts augstākā amata prestižu.

Valsts prezidents pārstāv valsti un tautu. Latvijas valsts atjaunotās neatkarības laikā ir bijuši brīži, kad esam varējuši lepoties par mūsu valsts augstāko pārstāvju stāju un rīcību, tomēr ir bijuši brīži, kurus negribas nedz atcerēties, nedz arī pieminēt.

Rīgas Latviešu biedrība savā 23. marta Domes sēdē apsprieda jautājumu par nākamā Valsts prezidenta vēlēšanām. Zinām, ka Latvijai ir vairāki izcili kandidāti, kuru dzīves pieredze, morālā stāja, sabiedriskā un profesionālā darbība atbilst augstajam amatam, tai skaitā arī no Rīgas Latviešu biedrības cienījamo biedru vidus.

Tomēr, izvērtējot šodienas politisko situāciju, mēs atbalstām Valda Zatlera atkārtotu ievēlēšanu Latvijas Valsts prezidenta amatā kā atbildīgāko izvēli. 

"Rīgas Latviešu biedrība piedāvā savas telpas visu līmeņu sarunām un diskusijām, lai prezidenta kandidātu izvirzīšana notiktu atklāti un tautai saprotami."

Saeima ievēl prezidentu visai tautai. Šis amats ir pārāk svarīgs, lai kandidātu apspriešana notiktu slepenībā un politiskās tirgošanās ceļā.

Rīgas Latviešu biedrība piedāvā savas telpas visu līmeņu sarunām un diskusijām, lai prezidenta kandidātu izvirzīšana notiktu atklāti un tautai saprotami.

Šī brīža Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība paredz aizklātu Saeimas balsojumu. Tas mums kā Latvijas vecākai demokrātiskai organizācijai ir nepieņemami.

Mēs aicinām Saeimas deputātus atcerēties, ka viņi ir tautas vēlēti pārstāvji, un darīt visu iespējamo, lai tuvākajā nākotnē sabiedrība redzētu katra deputāta balsojumu ikvienā jautājumā, īpaši tik nozīmīgā kā valsts augstākās amatpersonas vēlēšanas.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU